Jak napisać reklamę

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać reklamy i zwiększysz zyski.

Kliknij w obrazek poniżej:

Pisanie reklam Google (dawniej AdWords) nie należy do najbardziej efektownych zawodów – wiele osób boi się tego, ponieważ nie wiedzą, co napisać. Ilość miejsca, jaką masz w tekście reklamy, zależy od tego, jak Google zdecyduje się wyświetlić wiersze tekstu i rozszerzenia reklamy. Masz maksymalnie trzy nagłówki i dwie linie tekstu, odpowiednio 30-znakowy nagłówek i 80-znakowy opis. Google czasami wyświetla tylko 2 nagłówki i 1 linię tekstu, bez rozszerzeń reklam lub kilka rozszerzeń reklam. w którym „zachwycić” publiczność i sprawić, by chcieli z tobą pracować. To wszystko, co masz w reklamach w wyszukiwarce, więc sukces Twojej kampanii zależy od tego, co napiszesz – mów o presji! W poniższym przykładzie Google wyświetla 2 nagłówki, 1 linię tekstu i 1 rozszerzenie reklamy.

Krótkie i zgrabne to konieczność, jeśli chcesz, aby Twoje reklamy były skuteczne. Jeśli użytkownicy nie klikną, nie dokonają konwersji. Jest wiele innych rzeczy, o których musisz pamiętać, jeśli chcesz również uzyskać copywriting reklam Google.

Poniższe wskazówki pomogą Ci dobrze napisać copywriting za pierwszym razem:

Dopasuj intencje użytkownika i poznaj osobowość klienta

Podczas tworzenia tych reklam kluczowe jest dopasowanie intencji użytkownika. Użytkownicy faktycznie szukają czegoś konkretnego, jeśli chodzi o Google Ads, więc wykorzystanie tego i dopasowanie ich zamiarów przyniesie korzyści dla Twoich reklam.

Możesz zacząć oceniać prawdziwe zamiary, patrząc na jedno słowo kluczowe. Możesz naprawdę ocenić, czego szukają ludzie, analizując ich wybór słów kluczowych; na przykład, jeśli użyją słowa „najlepszy” w wyszukiwanym haśle, prawdopodobnie będą szukać porównań. I odwrotnie, jeśli używają taniej lub wysokiej jakości, daje to dobry pomysł, jak napisać tekst reklamy. 

Słowo kluczowe daje wyobrażenie o osobowości  grupy  docelowej,  zarysowuje typowego członka grupy  docelowej  i jest fikcyjną reprezentacją persony kupującego.

Powielanie celu użytkownika w tekście powinno być Twoim celem, gdy siadasz do napisania reklamy. 

Udana reklama jest trafna i ma duże znaczenie. Dostarcza właściwy komunikat we właściwym momencie, motywując klienta do zakupu za pomocą silnego wezwania do działania.

Zachowaj to podstawowe

Często podstawowe nagłówki nadal działają dobrze. Nie musisz koniecznie konstruować fantazyjnego nagłówka ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami. Aby uzyskać pożądane wyniki, wystarczy samo uwzględnienie słów kluczowych i korzyści.

Zdecydowanie jest miejsce na klasyczne nagłówki, które pojawią się w świecie, w którym nagłówki typu „clickbait” i inne nagłówki są używane, aby przyciągnąć uwagę. Wiele osób prawdopodobnie ma teraz dość oglądania tego typu nagłówków. Wszystko sprowadza się do dobrego poznania odbiorców i ustalenia, co według Ciebie najlepiej z nimi współgra. Wartość szoku czy prostota? 

  • Postaw na prostotę i konkretność:  skoncentruj się na 1-2 punktach sprzedaży, aby uzyskać większy wpływ. Jeśli spróbujesz zawrzeć zbyt wiele punktów sprzedaży w tekście reklamy, Twój przekaz może się zgubić.

Użyj słów mocy jako sposobu na stworzenie pilności

Słowa takie jak „najlepszy”, „ teraz ” i „ szybko ”, „ otrzymaj ” są uważane za słowa o dużej mocy. Sprytne użycie ich w kopii może wywołać psychologiczną reakcję u czytelników. Jeśli użyjesz tego typu słów, możesz zwiększyć liczbę konwersji o 12,7%, zgodnie z OptinMonster. Są to proste słowa i można je uwzględniać w sposób organiczny, więc ich wykorzystanie i zauważenie korzyści nie powinno być zbyt trudne. W powyższym przykładzie reklamy Get jest używany do rozpoczęcia pierwszego nagłówka. 

Skoncentruj się na oferowanych korzyściach (nie funkcjach)

Oprócz wszystkiego, co tutaj wymieniliśmy, powinieneś skupić się na korzyściach, jakie może zaoferować Twoja usługa lub produkt. Żyjemy w egoistycznym społeczeństwie, a ludziom zależy tylko na tym, jak możesz uczynić ich życie lepszym / łatwiejszym. Wypisz korzyści w sposób, który będzie z nimi współgrał, i upewnij się, że niczego nie przegapisz.  Podkreśl korzyści dla klienta:  zachęć klientów do zakupu, przedstawiając, jakie korzyści odniosą, wybierając Twoją firmę.

Na kopię sprzedażową wpływa sprzedaż bezpośrednia. metodologie. Dwie najpopularniejsze metodologie sprzedaży to sprzedaż FAB (Feature Advantage Benefit) i Pain Selling (Solution Sales). FAB działa dobrze w tekście reklamy, ponieważ jest prostszy. i wymaga mniej pytań. Więc co z tego? test kopiowania ma miejsce, gdy składasz oświadczenie, aby sprawdzić, czy jest to korzyść lub funkcja. Jeśli tak, co nie jest korzyścią, musisz szczegółowo opisać opis funkcji, aby wyjaśnić, dlaczego.  Wyróżnij swoją reklamę na tle konkurencji: 

Porozmawiaj bezpośrednio z konsumentem

Zadaj pytanie w tekście reklamy, a będziesz mógł porozmawiać bezpośrednio z konsumentem, któremu chcesz się reklamować. Jest to jedna z 5 najpopularniejszych metod tworzenia nagłówków i otwiera drzwi do dalszej rozmowy z użytkownikiem podczas opisu. Możesz zadać dalsze pytania i określić, co się z nimi dzieje i dlaczego mogą chcieć kliknąć Twoją reklamę.

Zapobiegawcza reakcja na typowe zastrzeżenia

Ludzie nadal będą mieć zastrzeżenia – nie ma znaczenia, jak świetna jest Twoja kopia czy produkt. Dwa z najczęstszych to „Ile to będzie kosztować?” i „Ile to będzie kłopotu?”

Powinieneś poświęcić ten czas na swój tekst, aby złagodzić obawy i rozwiać obawy, aby mogli czuć się pewnie, gdy klikną Twoją reklamę.

Używaj liczb, statystyk i rabatów w swoim nagłówku

Według badania przeprowadzonego przez Conductor, nagłówki zawierające liczby, statystyki i rabaty są najbardziej efektywnym rodzajem nagłówków. Oznaczają przewidywalność w czymś, co jest niepewne, dlatego ludzie są do nich tak atrakcyjni.

Dowiodło tego niedawne badanie ogromnej liczby 3,3 miliona nagłówków. Te, które zawierały liczby, miały o 38% lepsze wyniki!

Korzystanie z liczb może również pomóc w wyrażeniu poświęcenia czasu na czytanie. Na przykład, jeśli istnieje nagłówek zatytułowany „50 wskazówek dotyczących marketingu w mediach społecznościowych”, mogą zorientować się, ile czasu zajmie im przeczytanie. Ludzie chcą wiedzieć, ile czasu będą spędzać nad określonym artykułem. W dzisiejszych czasach ludzie są niecierpliwi, więc nie lubią siadać do czytania, zanim się zorientują.

Używanie liczb do przekazywania wartości jest najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Jeśli liczba jest szokująca, ludzie ją klikają, aby potwierdzić. Wartość szoku jest potężna. Skorzystaj z psychologii behawioralnej, używając liczb, a zauważysz poprawę skuteczności reklam.

Rozwiń reklamę podstawową za pomocą rozszerzeń reklam

Użyj rozszerzeń reklam, aby ulepszyć swoją reklamę:  skorzystaj z  rozszerzeń reklam,  aby wyświetlać dodatkowe informacje o swojej firmie.

Podkreślenie przypadku wielbłąda

Użyj wielkości liter w tytule:  pisanie dużej litery w każdym słowie może pomóc zwiększyć współczynniki klikalności.

Reklamy sezonowe

Wyświetlaj reklamy sezonowe:  dostosuj reklamy do sezonu i prowadzonej promocji. Skorzystaj z sezonów (lato, zima, „powrót do szkoły”) i określonych świąt (walentynki, Halloween itp.), Aby promować swoje produkty.

Strony docelowe

Użyj strony docelowej, która napędza sprzedaż:  Twoja reklama powinna kierować użytkowników bezpośrednio do strony, na której mogą kupić określony produkt, który reklamujesz. Pomyśl o tym w ten sposób: połączenie między reklamą a stroną docelową jest pomostem między potencjalnym klientem a zakupem. Im silniejsze są połączone, tym większe jest prawdopodobieństwo, że będziesz generować sprzedaż.

Wnioski / podsumowanie

Przestrzeganie tej porady może wpłynąć na tworzenie atrakcyjnych reklam AdWords i uzyskiwanie kliknięć / konwersji lub nie zauważanie żadnych zmian lub ulepszeń w marketingu. Podsumowując, co musisz zrobić:

  • Dopasuj intencje użytkownika – zawsze. Sprawdź słowa kluczowe, których używają.
  • Użyj liczb, statystyk i rabatów w swoim nagłówku. Daje użytkownikom poczucie pewności.
  • Postaraj się, aby Twoja publiczność była zmęczona wartością szokową / przynętą na kliknięcia.
  • Porozmawiaj bezpośrednio z konsumentem, zadając mu pytania i zadawaj więcej pytań w swoim egzemplarzu.
  • Zastanów się, jakie mogą być ich zastrzeżenia i zareaguj na nie z wyprzedzeniem. Na przykład, czy będą się martwić ceną?
  • Użyj mocnych słów, takich jak „najlepszy” i „teraz”, aby nadać poczucie pilności.
  • Skoncentruj się na korzyściach, które oferujesz, aby przyciągnąć samolubną stronę swoich odbiorców.

To jest coś, z czym naprawdę powinieneś się spieszyć – możesz być w stanie wysadzić 30-znakowy nagłówek i 80-znakową kopię w mgnieniu oka, ale czy to naprawdę będzie twoja najlepsza kopia? Skorzystaj z porady tutaj, aby to zadziałało!